Nowy numer 08/2024 Archiwum

Odlotowe ferie z pijarami

Już dziś można zapisywać się na odlotowe ferie z pijarami.

Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu zaprasza do spędzenia ferii zimowych wraz z nimi. "Odlotowe ferie z pijarami" rozpoczną się 23 stycznia i potrwają pięć dni. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to czas licznych atrakcji w Elblągu, Gdańsku, Olsztynie, Pelplinie czy Redzie.

Organizatorzy zapraszają m.in. na "odlotowe" warsztaty w porcie lotniczym w Gdańsku. Uczestnicy będą mogli poznać pracę w terminalu, dowiedzieć się, jak wygląda odprawa bagażowa, biletowa i kontrola bezpieczeństwa oraz wszystko, co dzieje się na płycie lotniska. "W Elblągu czaka na Was wizyta w Parku Piekarczyka. To kreatywna przestrzeń, która pozwala łączyć zabawę z ruchem oraz ogromną dawką radości. Tutaj w pełni zrealizujemy dziecięcą potrzebę wolności, aktywności oraz ciekawości” - podają informację pijarzy.

Uczestnicy wypoczynku udadzą się także na lodowisko i wezmą udział w warsztatach garncarskich. Wycieczka do Olsztyna to z kolei odwiedziny w Teatrze Lalek i możliwość poznania pracy w teatrze od kulis oraz udział w spektaklu "Trzy świnki".  Dzieci odwiedzą także olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium.

A w Pelplinie uczestnicy odbędą podróż w przeszłość wprost do warsztatu pisarskiego cystersów. Uczestnicy warsztatów, zasiadając przy dębowych pulpitach, będą mogli poczuć się jak średniowieczni skrybowie i zobaczyć, jak funkcjonowało ich miejsce pracy - skryptorium. Wypoczynek zakończy wspólny wyjazd do aquaparku w Redzie.

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w godzinach od 8 do 15. Koszt to 600 zł. Zapisy i wpłaty do 13 stycznia. Zapisy u koordynatorki pod nr. tel. 781 788 084 lub mailowo: szkola@pijarzy.elblag.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy