Etap diecezjalny OTK przejdź do galerii

Tegoroczna Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się pod hasłem: "Bóg jest Miłością objawioną w Słowie".

Jeremiasz Kowalski i Natalia Asiukiewicz z Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu oraz Tomasz Grudzień z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu to uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punków w tekście XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej w etapie diecezjalnym. Wezmą oni udział w etapie ogólnopolskim OTK, który odbędzie się od 13 do 15 kwietnia w Pelplinie.

Tegorocznej edycji olimpiady towarzyszy hasło „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”, a przygotowała ją diecezja pelplińska wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jak informują organizatorzy, ogólnym celem olimpiady jest zapoznanie się z tekstami biblijnymi mówiącymi o Bożej miłości, jak również z kluczowymi wypowiedziami Magisterium Kościoła związanymi z teologią prawdy o Bożej miłości objawionej w Piśmie Świętym i w Jezusie Chrystusie oraz z pelplińskim egzemplarzem Biblii Gutenberga.

Przygotowując się do etapu diecezjalnego OTK, młodzi poznali wybrane fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego i Pisma Świętego, a także teksty „Uniwersalny wymiar miłości Boga według J 3,16” („Verbum Vitae”) ks. Adama Kubisia, encyklikę „Deus caritas est” i posynodalną adhortację apostolską „Verbum Domini” Benedykta XVI.
 
Wręczając pamiątkowe dyplomy za udział, bp Wojciech Skibicki pogratulował uczniom szkół średnich biorącym udział w olimpiadzie dojścia do jej etapu diecezjalnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..