Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Parafia św. Rafała rozpoczęła REO

W parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy.

W parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu 6 lutego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy. Wydarzenie zorganizowała parafialna wspólnota Kana Galilejska, a kapłanami głoszącymi nauki są ks. Sławomir Milde i ks. Tomasz Wieczorek. Obaj kapłani w poprzednich latach posługiwali w tej parafii jako wikariusze.

- Rekolekcje to czas łaski i działania Boga. Zachęcamy do zrobienia Mu przestrzeni, otwarcia na Ducha Świętego, który w to, co stare i znane, potrafi włożyć zupełnie coś nowego i świeżego - przypominał przed rozpoczęciem nauk proboszcz ks. Wojciech Zwolicki.

Pierwszą katechezę wygłosił ks. Milde. W homilii zwracał uwagę na to, że przez wieki Bóg przemawiał do człowieka i przemawia także dziś. - Jego słowo zawsze wzywa do przemiany, do nawrócenia. Będzie nam pokazywało to, w czym jeszcze niedomagamy. Ale to słowo ma także moc, bo będzie nas popychało do dobra, będzie nas popychało w kierunku Boga - mówił.
Jednocześnie zwracał uwagę, że w dzisiejszym świecie bardziej dostrzegalne jest zło. - W wielu miejscach doświadczamy braku miłości, nienawiści, właśnie tego zła. Bóg tego jednak nie chciał. On chciał, by ten świat był pełen miłości i dobroci. Świat wygląda tak, a nie inaczej ponieważ my, ludzie, tacy jesteśmy i to my tworzymy ten świat. Dziś w wielu przypadkach zapomnieliśmy, do czego nas powołał Pan Bóg i do czego nas zaprasza - tłumaczył kapłan.

Ciąg dalszy artykułu w "Gościu Elbląskim" na 19 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy