Nowy numer 08/2024 Archiwum

Nasze zdrowie jest dobrem

Z okazji Światowego Dnia Chorego bp Jacek Jezierski przewodniczył Mszy św. w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

- Nasze zdrowie jest dobrem, które należy cenić, chronić, pielęgnować. Ale też życie człowieka jest dobrem i darem, który otrzymaliśmy przy udziale naszych rodziców. Życie zostało nam dane, aby je właściwie spożytkować, aby je dobrze wykorzystać, dobrze zużyć, bo ono się zużywa, ono się jakoś wyczerpuje - mówił bp Jacek Jezierski.

Zwrócił również uwagę, że fascynujący jest rozwój współczesnej medycyny, która wykorzystuje bardzo skomplikowane, precyzyjne urządzenia np. do przeprowadzania operacji.

- Pomimo rozwoju medycyny, wyspecjalizowanej opieki nad chorymi pozostajemy pacjentami tzn. istotami cierpiącymi, narażonymi na ból, uszkodzenia ciała, choroby dotykające naszej psychiki, takie jak chociażby depresje - wymieniał biskup elbląski.

Osoby, które chorują, cierpią, doświadczają bólu i ograniczeń, choćby duchowych związanych z chorobą, często stawiają pytania: dlaczego muszą cierpieć? Skąd bierze się zło? Dlaczego cierpienie dotyka ludzi dobrych? - Nie ma prostych odpowiedzi na te pytania. Dla chrześcijanina pozostanie jednak pewne, że Pan Bóg nie jest sprawcą cierpienia człowieka. On zła nie uczynił, Bóg nie zadaje też cierpienia. Bóg jest dobry, niczego nie niszczy, nie łamie, ale ratuje i ostatecznie ocala - podkreślił bp Jezierski.

Nasze zdrowie jest dobrem

Bp Jacek Jezierski Mszy św. w szpitalnej kaplicy przewodniczył w piątek 10 lutego. W czasie Eucharystii udzielił sakramentu chorych zgromadzonym w kaplicy – chorym i personelowi szpitala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy