Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Ogólnopolski konkurs papieski

Zapraszamy do udziału w XIX Konkursie Papieskim.

Redakcja "Gościa Niedzielnego" zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu Papieskiego. XIX Konkurs Papieski w 2023 roku przebiegać będzie pod hasłem "Z nadziei, która jest w nas”.

Tymi słowami Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się do młodych ludzi w „Liście do młodych z całego świata Parati semper - Zawsze wierni". W ten sposób chciał napełnić młodych ludzi wiarą w to, że są nadzieją dla świata. Ich postawa, czyny, entuzjazm, mogą naprawdę zdziałać wiele.

Inicjatywa, której pomysłodawcą był śp. Maciej Zięba OP, to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio od 18 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. Głównym celem jego jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

I etap Konkursu Papieskiego odbywa się od 15 lutego do 15 marca. Polega on na wypełnieniu testu online znajdującego się na stronie internetowej w linku poniżej.

TEST ONLINE

Uczestnicy testu, którzy uzyskają więcej niż połowę punktów zakwalifikują się do II etapu – bardziej zaawansowanego testu, który będzie dostępny od 20 do 28 marca. Pytania z I i II etapu są zamknięte, dotyczą nauczania papieża Jana Pawła II na temat Katolickiej Nauki Społecznej, treści Listu do młodych z całego świata Parati semper – zawsze wierni", informacji o Światowych Dniach Młodzieży, jak i zainteresowań Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem kultury i filozofii. Na napisanie eseju (etap III) jest czas od 3 kwietnia do 8 maja. Finał i ustna obrona prac odbędzie się 3 czerwca 2023 r. we wszystkich regionach.

 

Ogólnopolski konkurs papieski   Plakat konkursu arch. Instytutu Tertio Millennio
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy