Nowy numer 15/2024 Archiwum

Konkurs palm w Tolkmicku

Parafia św. Jakuba i władze miasta w Tolkmicku zapraszają do udziału w konkursie palm wielkanocnych.

Już po raz czternasty w Tolkmicku będzie wybierana najbardziej wyjątkowa ozdoba związana ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Miejscowa parafia św. Jakuba Apostoła zaprasza do udziału w konkursie „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

- Zaczynaliśmy lokalnie, ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej.  W kolejnych latach dołączały do tego konkursu szkoły i stowarzyszenia. z terenu gminy. Kiedy przyszedł czas, że na zaproszenie odpowiedziały instytucje i osoby spoza naszej gminy, postanowiliśmy w 2017 roku zmienić ten konkurs na Regionalny - wspomina ks. Józef Grochowski, proboszcz wspólnoty.

Jak wskazuje kapłan cieszy fakt, że przez te wszystkie lata w organizacji konkursu parafian wspierały jednostki samorządowe oraz instytucje kulturalne. - W 2020 roku ogłosiliśmy 13 konkurs Regionalny. Wszystkie formalności zostały dokonane, pisma i zaproszenia wysłane do instytucji i osób zainteresowanych, Niestety, konkurs został zawieszony z powodu epidemii koronawirusa. Z tego samego powodu nie można było organizować konkursu w 2021 i 2022 roku - mówi ks. Grochowski. - Mamy nadzieję, że tym razem - w 2023 roku,  nic nam nie przeszkodzi w jego realizacji - dodaje.

Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno osoby indywidualne jak i rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą tworzyć klimat Niedzieli Palmowej. „Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości.” - czytamy w zaproszeniu.

Przyjmowanie zgłoszeń tradycyjnie rozpoczyna się w Środę Popielcową. Prace należy dostarczyć do kościoła w Tolkmicku najpóźniej do 23 marca. Zaś rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się naturalnie w Niedzielę Palmową 2 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 11.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdziemy na stronie internetowej tolkmickiej parafii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy