Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kartka do nieba

Propozycja parafii św. Jerzego w Elblągu.

Kapłani parafii św. Jerzego w Elblągu zaproponowali wiernym, by napisali oni kartki do nieba i złożyli je w kościele przy portrecie św. Jana Pawła II. „Będą one wyrazem wdzięczności za Karola Wojtyłę. Trzeba coś do niego napisać. Nawet proste dziękuję. Przypomnieć mu siebie. I przynieść tę kartkę w niedzielę do kościoła. Bez polemiki, kłótni, przepychanek przeróżnych argumentacji. By nie zapomnieć. By raz jeszcze podziękować. By się pomodlić” - zachęcali kapłani.

Znaczkiem na kartce będzie pieczęć parafii, a do nieba wysłane prawdopodobnie będą w Wielką Sobotę z ogniem Wigilii Paschalnej.

Parafianie pozytywnie odpowiedzieli na tę propozycję. Przy portrecie Ojca Świętego, w pierwszą niedzielę akcji 12 marca, zostawili 46 kartek. „Dominują zapakowane w koperty. Na równi idą wyrwane kartki z zeszytu. Szybko, emocjonalnie zapisane. Jest dużo ładnych kartek i obrazków" - czytamy we wpisie na profilu facebookowym parafii.

Organizatorzy akcji zaznaczają, że wzruszają podpisy, takie jak „Walduś z Marysią” czy zdrobnienie imion dzieci lub wnuków, „za których Jan Paweł II - niech się modli”.

„Niektórzy autorzy są wytrawnymi teologami. Jeden list adresowany jest do Trójcy Przenajświętszej, a dopiero później do Jana Pawła II. W innym jest podziękowanie za zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Nie brakuje próśb za Kościół, Polskę, o zgodę w narodzie. Za naszą parafię i jej pasterzy” – informuje parafia.

Wierni kartki do kościoła przynosić mogą do przyszłej niedzieli.

Kartka do nieba   Murem przy Janie Pawle II - wierni po niedzielnych Mszach św. (12.03) robili wspólne zdjęcia przy portrecie Ojca Świętego. archiwum parafii św. Jerzego

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy