Już wkrótce zbiórka żywności

W najbliższy weekend w elbląskich sklepach odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności.

Już 24-25 marca (piątek, sobota) w elbląskich marketach odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności.

Organizatorem tego wydarzenia jest Bank Żywności. - Radosne Święta Wielkanocne kojarzą się z obficie zastawionym stołem - w czasach, kiedy Wielki Post był sumiennie praktykowany, świąteczna uczta była oczekiwana z wielkim utęsknieniem. Dzisiaj, z powodu coraz większej drożyzny, w wielu domach na widok coraz wyższych cen w sklepach i na rynku to radosne oczekiwanie przeplata się ze zmartwieniem, że świątecznych potraw na stole zabraknie. Aż 1,5 mln Polaków żyje obecnie w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności z tym większym zaangażowaniem starają się nieść pomoc najuboższym rodzinom i osobom samotnym - wyjaśnia Teresa Bocheńska z elbląskiego oddziału banku.

W Elblągu w zbiórkę włączyły się niemal wszystkie sieci handlowe (z wyjątkiem Aldi). W sklepach staną wolontariusze i oznakowane kosze, ale najważniejsi są darczyńcy - klienci, którzy zechcą włożyć do kosza jakiś przydatny na świąteczny stół produkt: mąkę, cukier, olej, konserwy, mleko, bakalie, słodycze lub inny świąteczny przysmak.

- Mamy nadzieję, że elblążanie jak zwykle okażą wielkie serca i żadna elbląska rodzina lub samotny emeryt czy emerytka nie będzie spędzać tych radosnych świąt przy pustym stole - mówi T. Bocheńska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..