Pomóż stworzyć świece okopowe

W kościele redemptorystów trwa zbiórka materiałów potrzebnych do stworzenia świec okopowych.

Zbiórki żywności i darów potrzebnych walczącej Ukrainie trwają cały czas także w miejscowościach naszej diecezji. Jedna z nich trwa właśnie w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu gdzie można przynosić materiały potrzebne do stworzenia tzw. świec okopowych. Jeszcze do 1 kwietnia można w kościele przy ul. Robotniczej zostawiać w specjalnie oznaczonych kartonach potrzebne produkty.

- Zbieramy przede wszystkim czyste puszki po konserwach, karmach dla zwierząt każdego rozmiaru. Niestety nie nadają się te po napojach. Do tego prosimy o przynoszenie parafiny, wosku, ale także resztek świec, świece lub resztek wkładów do zniczy - opowiada Katarzyna Grabowska ze wspólnoty Nowe Życie, pomysłodawcy tej inicjatywy.

Organizatorzy podkreślają, że warto wziąć udział w tej zbiórce, gdyż może przynieść duży pożytek, a ma korzyści również dla darczyńców. - Tym bardziej, że są to przedmioty, które często są już nam po prostu niepotrzebne i albo gdzieś leżą w domu albo byśmy je po prostu wyrzucili. A przez odrobinę naszego zaangażowania i ludzi, którzy przerobią je na świece okopowe, będą one mogły służyć żołnierzom do ogrzania się, suszenia ubrań, gotowania wody czy podgrzania jedzenia. W okopach nie ma prądu, nie można rozpalić ogniska. Te świece to jedyna szansa na ciepło - podkreśla Katarzyna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..