Atak na uczestników Różańca w Elblągu

Napastnik zaatakował osoby modlące się w intencji ofiar aborcji.

Agresywny, zamaskowany mężczyzna napadł 5 maja na uczestników publicznej modlitwy różańcowej, która odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka w Elblągu. Organizatorzy modlitwy proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

W piątek 5 maja ok. godziny 17 doszło do napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej w intencji osób nienarodzonych. Organizatorzy poinformowali, że w trakcie trwania zgromadzenia do modlących się osób podszedł zamaskowany i agresywny mężczyzna. Zniszczył on transparenty trzymane przez uczestników Różańca i zaczął w wulgarnych słowach ubliżać modlącym się. Gdy organizator akcji modlitewnej próbował go powstrzymać, napastnik rzucił się na niego i wywiązała się szarpanina, w trakcie której koordynator Różańca doznał obrażeń ręki. Napastnik groził również w obelżywych słowach organizatorowi modlitwy, sugerując że go pobije. Po kilku chwilach agresor oddalił się w stronę pobliskiego supermarketu.

Według doniesień organizatorów, agresywny mężczyzna był wysoki i szczupły. Ubrany był w kominiarkę, ciemną kurtkę, dżinsowe spodnie i charakterystyczną, żółtą bluzę z kapturem. Sprawa została już zgłoszona na policję. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..