Pasłęcki Festiwal Organowy

Już wkrótce najważniejsze punkty XI Pasłęckiego Festiwalu Organowego.

Koncertem pt. “XVIII-wieczny Hamburg - miasto mistrzów” 11 sierpnia zainaugurowano XI Pasłęcki Festiwal Organowy. Podczas premierowych występów w kościele św. Bartłomieja wystąpili instrumentaliści i soliści pod kierunkiem Urszuli Jasieckiej-Bury z Bielska-Białej.

W czasie kolejnych występów tegorocznego lata w Pasłęku można usłyszeć wirtuozów z wielu miast Polski w tym m.in. Olkusza, Katowic, Częstochowy czy Warszawy, a także artystów zagranicznych m.in. z Amsterdamu i Lubeki.

Parafia św. Bartłomieja i władze w Pasłęka zapraszają już dziś na kolejne prezentacje w ramach festiwalu. W piątek 25 sierpnia odbędzie się koncert kameralny, w ramach którego wystąpią laureaci I ogólnopolskiego konkursu “Organy - partner w kameralistyce”, zorganizowanego w minionym roku w Łodzi. Uczestnicy będą mogli usłyszeć Cezarego Sagana, który zagra na trąbce wraz z Grzegorzem Bigasem na organach.

W kolejnym dniu przewidziano także koncert finałowy, na którym swoje umiejętności zaprezentuje Arvid Gast z Lubeki.

XI Festiwal Organowy to nie tylko koncerty, w jego ramach odbyła się także Akademia Organowa im. Andreasa Hildebrandta, a także prelekcja z koncertem w kościele w Mariance oraz wystawa poświęcona Andreasowi Hildebrandtowi i jego uczniowi Christophowi Heinrichowi Obuchowi.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..