Nowy numer 39/2023 Archiwum

Jesienna rekrutacja do WSD

Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza na jesienną rekrutację.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej zachęca kandydatów do udziału jesiennym naborze do rozpoczęcia studiów na tej uczelni. „Matura i co później? Jeżeli słyszysz głos Boga, który wzywa Cię do służby Jemu i Kościołowi, to zapraszamy na rozmowę wstępną.” - pisze na swojej stronie internetowej WSD.

- Oficjalny termin naszej jesiennej rekrutacji to dni od 5 do 13 września - mówi ks. Marek Karczewski, rektor uczelni. Jak wyjaśnia, rekrutacja do seminarium jest dwuetapowa. - Najpierw jest rozmowa wstępna w Elblągu. Tę można odbyć wcześniej. A następnie rekrutacja internetowa przez IRK UWM w Olsztynie na Wydział Teologii UWM w Olsztynie, specjalność kapłańska - wskazuje ks. Karczewski.

W czasie rekrutacji, ale także w innym dogodnym czasie można odbyć w seminarium indywidualny dzień skupienia. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w rekolekcjach rozeznania drogi życiowej i rekolekcjach powołaniowych.

- Chętnych zapraszamy już dziś do składania swoich wniosków, a wiernych prosimy o modlitwę o liczne powołania kapłańskie - podsumuje ks. rektor.

Wykaz potrzebnych dokumentów i numery telefonów komórkowych przełożonych kandydaci znajdą na stronie wsdelblag.pl, mail: seminariumdiecezjielblaskiej@gmail.com.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast