Nowy numer 48/2023 Archiwum

W Iławie powstaje Pomnik Dziecka Utraconego

Każdy może dołożyć cegiełkę do iławskiego Pomnika Dziecka Utraconego.

Już wkrótce w Iławie stanie Grób-Pomnik Dziecka Utraconego. Jak podkreślają pomysłodawcy tej inicjatywy, wchodzi ona już w finałową fazę. - Chodzi jeszcze tylko o zbiórkę środków no dokończenie figury Matki Bożej trzymającej dzieciątko przed urodzeniem. Tych środków jeszcze nam trochę brakuje, gdyż inwestycja ta powstaje z datków ludzi dobrej woli - tłumaczą Barbara i Andrzej Chołaszczyńscy, jedni z pomysłodawców tego projektu.

Powstały grób będzie służył do corocznych pochówków urn z prochami dzieci, którym nie było dane się narodzić głównie w wyniku poronień, ale tez - tzw. aborcji.

Małżonkowie wyjaśniają, że powstający Grób-Pomnik Dziecka Utraconego ma być miejscem, w którym rodzice będą mogli godnie przeżyć swój czas żałoby po utracie dziecka. - Będzie to także przystanek na modlitwę i refleksję. Dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań i zabiegów, aby było to miejsce szczególne, oddające szacunek i hołd życiu - zaznaczają.

Idei te błogosławi biskup elbląski Jacek Jezierski. Każdy może dołożyć swoją finansową cegiełkę do Grobu-Pomnika Dziecka Utraconego w Iławie poprzez wpłatę na konto diecezji elbląskiej z dopiskiem: "Pomnik dziecka utraconego Iława".


Dużo więcej informacji na ten temat w Gościu Elbląskim na 1 października.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy