Warsztaty muzyki liturgicznej w Pasłęku

Tegoroczne warsztaty muzyki liturgicznej w Pasłęku zgromadziły ponad 90 śpiewaków i instrumentalistów.

Ponad 90 śpiewaków oraz instrumentalistów uczestniczyło w XIII Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Pasłęku. Tym razem towarzyszyło im hasło: "O salutaris Hostia" (O, zbawcza Hostio), gdyż materiał warsztatowy stanowiły dawne oraz współczesne pieśni eucharystyczne. Zwieńczeniem prowadzonych zajęć była Msza św. w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku, której przewodniczył bp Jacek Jezierski, a także krótki koncert. Wysłuchało go prawie 400 odbiorców.

Grono uczestników warsztatów stanowili w tym roku śpiewacy, którzy przybyli do Pasłęka z: Morąga, Kwidzyna, Malborka, Sztumu, Elbląga, Iławy, Dzierzgonia, Olsztyna, a także z mniejszych miejscowości: Pogrodzia, Czernina, Lichnów, Jelonek, Starego Pola, Sadlinek, Zielonki Pasłęckiej. Nie zabrakło też reprezentantów pasłęckiego chóru "Carmen gregorianum" z parafii św. Józefa, który jest współorganizatorem warsztatów.

W homilii bp Jezierski zwrócił uwagę słuchaczy na ludzką tęsknotę za Eucharystią. - Pielęgnujcie ją, idźcie za tym pragnieniem, kształtujcie je w sobie, ono nie niszczy, ale rozwija człowieka - mówił.

Po błogosławieństwie uczestnicy liturgii pozostali w kościele, by wysłuchać krótkiego koncertu. Złożyły się na niego trzy utwory o tematyce eucharystycznej: "Kłaniam się Tobie" (muz. W. Gieburowski, oprac. na chór i orkiestracja A & M Wilgosz), "Oto Boży Baranek" (muz. J. Blycharz), a także "O salutaris Hostia" (muz. P. Bębenek).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..