Nowy numer 08/2024 Archiwum

Przygotowania do świąt wraz z muzeum

Warsztaty, ozdoby, pierniki, kiermasz - to tylko niektóre z propozycji elbląskiego muzeum na przedświąteczne przygotowania.

Wybierając się w najbliższy weekend na Stare Miasto w Elblągu, warto odwiedzić muzeum, gdzie już po raz czwarty odbędzie się kiermasz, na którym zaopatrzymy się w świąteczne upominki od lokalnych twórców, artystów i rzemieślników. Wydarzenie, zwane KierMAHem, odbędzie się w muzealnym budynku danym Gimnazjum, w sobotę 9. grudnia, w godzinach 12.00 - 18.00. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny, a na zmarzniętych gości czekać będzie gorąca herbata i całe pokłady świątecznej atmosfery.

Muzealny KierMAH to doskonała okazja by zakupić produkty wyjątkowe, którymi podczas nadchodzących Świąt obdarujemy rodzinę, przyjaciół, a nawet samych siebie. Wybierając upominki na KierMAHu nie tylko znajdziemy przedmioty oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, ale także wesprzemy lokalnych wytwórców.

Ponadto muzeum jak co roku zaprasza najmłodszych na grudniowe warsztaty świąteczne. W warsztatach twórczych nawiązujących do tradycji i zwyczajów świątecznych mogą wziąć udział grupy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia odbywać się będą od 5 do 20 grudnia, we wtorki, środy i czwartki, po uprzedniej rezerwacji.

Choinka, zwyczaj jej strojenia kolorowymi bombkami lub wykonanymi samodzielnie ozdobami, wprawia nas we wspaniały nastrój i wywołuje uśmiech na dziecięcych twarzach. Na muzealnych warsztatach wprowadzimy najmłodszych w ten magiczny czas odliczania dni do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentujemy tradycje, zwyczaje i ciekawostki z tym związane, wspólnie wykonamy ozdoby, bombki, choinki i Mikołaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy