Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wyrok za napad na uczestników Różańca

Napastnik, który w Elblągu zaatakował uczestników modlitwy różańcowej, usłyszał wyrok.

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymania aborcji zorganizowanej przez Fundację Pro-Prawo do Życia, do którego doszło 5 maja 2023 roku.

Zamaskowany mężczyzna w kominiarce napadł na grupę modlących się na ulicy osób, zniszczył plakaty i megafon należące do uczestników modlitwy oraz groził pobiciem organizatorowi akcji modlitewnej. Policja ustaliła tożsamość mężczyzny. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim znaczną ilość narkotyków.

Sąd Rejonowy w Elblągu ogłosił wyrok w tej sprawie. Zdaniem sądu, napastnik swoim działaniem okazał rażące lekceważenie porządku prawnego. Mężczyzna za zniszczenie mienia, groźby i posiadanie narkotyków w znacznej ilości został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności, rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie, zapłatę nawiązki na rzecz pokrzywdzonego w kwocie 500 zł, zapłatę grzywny w wysokości 1 000 zł, zapłatę 1 000 zł nawiązki na MONAR, oraz zapłatę 1 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Sąd nałożył również na oskarżonego obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód w kwocie 510 zł oraz obciążył oskarżonego obowiązkiem zapłaty kosztów sądowych w kwocie 400 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy