Nowy numer 08/2024 Archiwum

30 Mszy w intencji rodzin i Polski

W sanktuarium w Zielonce Pasłęckiej sprawowanych będzie 30 Mszy Świętych, codziennie przez miesiąc w intencji rodzin i Polski.

Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko słynącemu łaskami, pochodzącemu z Tarnorudy obrazowi Pana Jezusa, ale również bardzo licznej obecności relikwii. Dzięki staraniom byłego proboszcza parafii ks. Czesława Drężka, a także wsparciu obecnego ks. Karola Dąbrowskiego w miejscowej świątyni znajduje się 80 relikwiarzy z doczesnymi szczątkami świętych i błogosławionych z całego świata. I to właśnie tak liczna obecność postaci wyniesionych na ołtarze zrodziła niezwykłą ideę w sercu jednej z pątniczek odwiedzających sanktuarium w Zielonce.

- Jeżeli człowiek zdaje sobie sprawę jak wielką łaską jest dla niego jedna Msza Święta, to z całą pewnością zainteresuje go zaproszenie na 30 Mszy, które za wstawiennictwem 80 świętych i błogosławionych będą odprawiane w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej - mówi Jolanta Jakubiuk, która to sanktuarium odwiedziła w czasie pielgrzymki wraz z innymi wiernymi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Jak wyjaśnia, Eucharystie sprawowane będą w intencji polskich rodzin, z prośbą o wsparcie dla nich, a także dla wszystkich Polaków, Polski i zwycięstwo Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwa będą odbywać się w dniach od 23 lutego do 23 marca.

Jak wyjaśnia pani Jolanta, jest to już kolejna taka inicjatywa. - Co roku mamy inną intencję i z roku na rok coraz więcej osób przyłącza się do zamawiania i deklaruje swój udział. Kilka lat temu, kiedy zaczynaliśmy, nasza grupa liczyła niespełna 50 osób, a w ubiegłym roku było nas już ponad 400 osób z różnych zakątków Polski i z zagranicy - wylicza.

Wszystkich chętnych do włączenia się w inicjatywę 30 Mszy Świętych pani Jolanta zaprasza do kontaktu mailowego: jolajakubiuk@gmail.com.

Szczegóły w "Gościu Elbląskim" na 11 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy