Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zbiórka na rzecz ofiar wojny

W Środę Popielcową przed kościołami diecezji elbląskiej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Przedstawiamy komunikat biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego w związku ze zbiórką na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

"Od prawie dwóch lat trwają działania wojenne w Ukrainie (od 24 lutego 2022), spowodowane agresją Rosji. Tysiące osób, zwłaszcza ze wschodniej części Ukrainy, musiało uchodzić na zachód. Z 6,5 mln uchodźców wojennych Polska przyjęła około miliona. Poszkodowani wojną nadal potrzebują pomocy. Dlatego solidarnie z innymi diecezjami w Polsce proszę wiernych diecezji elbląskiej o materialne wsparcie ofiar wojny i najsłabszych. Proszę, aby po Mszach świętych w Środę Popielcową (14 lutego 2024) zostały zebrane ofiary pieniężne do puszek przez parafialne zespoły Caritas, grupy charytatywne, czy też inne wspólnoty funkcjonujące w parafii." - czytamy w piśmie.

Jak wyjaśnia kuria, zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska, która przydzieli je najbardziej potrzebującym pomocy (przede wszystkim seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i innym).

"Proszę o ofiarność, życzliwość wobec osób z Ukrainy oraz modlitwę w intencji pokoju, który uszanuje prawa oraz godność narodu ukraińskiego." - apeluje biskup Jezierski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy