Nowy numer 15/2024 Archiwum

Warsztaty modlitwy wstawienniczej

Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu zorganizowało warsztaty modlitwy wstawienniczej.

W sobotę 9 marca odbyły się w Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu warsztaty modlitwy wstawienniczej. Uczestniczyły w nich 42 osoby ze wspólnot Domowników Boga oraz wspólnoty "Przemienienie", "Bogu Ducha Winni" i "Nowe Życie".

- Posługa wstawiennicza jest jedną z podstawowych diakonii wspólnot ewangelizacyjnych i charyzmatycznych. Modlitwa wstawiennicza jest modlitwą podejmowaną przez cały Kościół i wszystkich chrześcijan, którzy modlą się, prosząc o potrzebne łaski dla innych osób, społeczności, bądź spraw - mówi ks. Grzegorz Puchalski, jeden z organizatorów warsztatów.

W czasie spotkania przypomniano, że pośród różnych form wstawiennictwa istnieje również szczególna forma modlitwy wstawienniczej, praktykowana we wspólnotach szeroko rozumianej odnowy charyzmatycznej, która polega na bezpośredniej modlitwie nad osobą, którą prosi o taką posługę wobec niej. - Taka posługa modlitewna wymaga przygotowania merytorycznego i duchowego, stąd pomysł organizacji dzisiejszych warsztatów - wyjaśnia kapłan.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy