Modlitwa o powstrzymanie aborcji

W Elblągu odbyła się publiczna modlitwa różańcowa w intencji powstrzymania procederu aborcji w naszym kraju.

W środę 10 kwietnia w centrum elbląskiego Starego Miasta odbyła się publiczna modlitwa różańcowa w intencji powstrzymania aborcji i nawrócenia wszystkich osób uwikłanych w proceder zabijania dzieci w łonach matek. Była to reakcja mieszkańców Elbląga na wydarzenia w Sejmie RP, gdzie w trakcie trwającego właśnie posiedzenia mają zostać poddane pod debatę projekty ustaw upowszechniających aborcję w Polsce. Publiczny Różaniec zorganizowała Fundacja "Pro - Prawo do Życia" wspólnie ze Stowarzyszeniem "Elbląscy Patrioci".

Organizatorzy inicjatywy wskazują, że za pomocą zgłoszonych do Sejmu ustaw niektóre kluby chcą znieść wszelkie procedury i formalności przy dokonywaniu aborcji. Przypominają, że rząd zapowiedział również, iż wszystkie szpitale w Polsce mają stać się ośrodkami aborcyjnymi, a każdy lekarz za odmowę aborcji ma z urzędu stanąć przed prokuratorem.

W czasie modlitwy przypomniano słowa papieża Jana Pawła II, który mówił, że "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" i wzywał Polaków do jednoznacznego opowiedzenia się za życiem. Wraz z modlitwą odbyła się akcja informacyjna ukazująca prawdę o aborcji mieszkańcom Elbląga, a wszyscy uczestnicy Różańca otrzymali od organizatorów broszury "Jak rozmawiać o aborcji?", które umożliwią argumentowanie za życiem wśród znajomych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..