Nowy numer 20/2024 Archiwum

Koncert Ave Maria u salwatorianów

Elbląscy salwatorianie zapraszają na koncert "Ave Maria - woła cały świat".

Parafia św. Brata Alberta w Elblągu zaprasza na koncert pt. „Ave Maria - woła cały świat”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 kwietnia o godz. 19. w kościele przy ul. Częstochowskiej 28.
W koncercie zaprezentują się Magdalena Poronin - mezzosopran, Szymon Rona - tenor oraz Antonina Wiśniewska - mezzosporan. Towarzyszyć im będą: na saksofonie - Adrian Szajna i na fortepianie - Dorota Artykiewicz-Skra. Wieczorne wydarzenie poprowadzi Jan Brzozecki.

Magdalena Poronin jest rodowitą inowrocławianką. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła jako 7-latka w klasie akordeonu, a ukończyła ją w klasie śpiewu solowego. Jej debiut sceniczny miał miejsce w roku 2011 w Filharmonii Pomorskiej podczas Koncertu Karnawałowego. Koncertowała tam wielokrotnie z utworami W.A. Mozarta czy K. Szymanowskiego. Występuje również w Operze Nova. Jest dwukrotną finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Złote Głosy" oraz finalistką III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie. Artystka współpracowała z bydgoską Orkiestrą im. J. Straussa, Inowrocławską Orkiestrą Promenadową, bydgoskim kwartetem Arte Con Brio, Filharmonią Pomorską oraz Orkiestrą Wojskową w Elblągu.

Z kolei Szymon Rona to tenor pochodzący z Bydgoszczy. Od 2014 roku jest solistą Opery Nova w swoim rodzinnym mieście. Na scenie wykonywał wiele wiodących partii operowych, m.in.: Rodolfo w „Cyganerii” G. Pucciniego, Książę Mantui w „Rigoletcie”, Alfredo w „Trafiacie” G. Verdiego, tytułowego Fausta w operze Ch. Gounoda, Nemorino w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, Tamino w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta. Z powodzeniem wykonuje muzykę oratoryjno-kantatową, ma w dorobku również partie operetkowe. Współpracuje m.in. z: Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. W latach 2011-2012 zdobywał wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Złote Głosy" w Warszawie.

Adrian Szajna - muzyk, pasjonat, saksofonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współpracował z Andrzejem Piasecznym, Justyną Steczkowską czy Kasią Cerekwicką. Na co dzień gra w wielu trójmiejskich projektach, ale nie tylko - usłyszeć go można też w Norwegii, gdzie gra muzykę klubową. Zawodowo jest muzykiem w Orkiestrze Wojskowej w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy