XVI Forum Rodziny

Głównym prelegentem XVI Forum Rodziny w Elblągu będzie ks. Tomasz Wieczorek.

Parafia św. Brata Alberta w Elblągu zaprasza na doroczne Forum Rodziny. XVI edycja tego wydarzenia adresowanego do par małżeńskich odbędzie się w tym roku od 3 do 5 czerwca. Gościem specjalnym i prelegentem głównym forum będzie ks. Tomasz Wieczorek, kapłan diecezji elbląskiej, były duszpasterz młodzieży.

- Temat małżeństwa i rodziny jest materią na tyle pojemną, że można go rozpatrywać na wiele sposobów i wciąż mówić nowe rzeczy - mówi ks. Jerzy Urbanik, proboszcz parafii-organizatora forum. Jak podkreśla, wyjątkowo ciekawe jest to, że małżonkowie, którzy uczestniczą w forum, bez względu na to, jaki mają staż małżeński i jakie doświadczenia za sobą, to zawsze dowiadują się podczas niego czegoś nowego. - To przecież naturalne, że na każdym etapie swojego życia zmagamy się bowiem z jakimiś problemami i szukamy na nie odpowiedzi. To co usłyszymy na forum to bardzo konkretna propozycja, która oparta jest na kartach Ewangelii. Usłyszymy to, jaki Pan Bóg ma zamysł wobec rodziny - podkreśla kapłan.

Jednym z tegorocznych tematów forum będą „Diabelski sztuczki’. - Dowiemy się tutaj o rzeczach, które nie pochodzą od Pana Boga. O sytuacjach gdzie diabeł próbuje podszyć pod Stwórcę i „poprawiać” to co Pan Bóg proponuje człowiekowi - wyjaśnia ks. Jerzy. W tej części uczestnicy dowiedzą się więc o zagrożeniach, które czyhają na małżonków. - Spróbujemy spojrzeć także na te sytuacje dramatyczne, kiedy np. małżeństwo rozpada się po 15, 20 czy 30 latach pożycia. Nie chodzi tu jednak o to by kogoś straszyć ale, aby mieć tego świadomość i rozumieć dlaczego tak jest - zaznacza kapłan.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować tradycję tego wyjątkowego forum, które zapoczątkował poprzedni proboszcz ks. Mieczysław Tylutki, i cieszymy się, że są zawsze ludzie, którzy przychodzą i są zainteresowanie tematem, oraz że zawsze są chętni to tego, aby te spotkania poprowadzić - podsumowuje ks Urbanik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..