Koncert "Maginificat" u franciszkanów

We franciszkańskiej parafii św. Pawła w Elblągu odbędzie się koncert pt. "Magnificat".

Parafia św. Pawła Apostoła w Elblągu oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na koncert pt. "Magnificat", który odbędzie się 11 maja o godz. 19. Wydarzenie przygotowali Magdalena Garbecka i Miłosz Janiak, mieszkańcy Elbląga działający na rzecz miejskiej kultury muzycznej, promotorzy elbląskiej chóralistyki.

W 2022 r. M. Garbecka otrzymała stypendium na napisanie kompozycji "Magnificat", a rok później M. Janiak - na realizację tego projektu. Elbląska kompozytorka stworzyła 5-częściowy utwór na sopran solo, chór mieszany oraz zespół instrumentalny, w którego skład wchodzą: flet, klarnet, dwoje skrzypiec, wiolonczela, fortepian i małe instrumenty perkusyjne.

Na koncercie, oprócz prawykonania kompozycji "Magnificat" M. Garbeckiej, usłyszymy również kompozycje zagranicznych twórców chóralnych, takich jak: Greg Gilpin, John Leavitt, Mary Lynn Ligfoot, Bryan Sharpe czy Carole Stephens.

Młodzi twórcy do udziału w koncercie zaprosili Elbląski Chór Kameralny, działający od 2016 roku. Założycielem i dyrygentem zespołu jest M. Janiak. Jest to zespół amatorski, skupiający osoby w różnym wieku, które łączy miłość do muzyki.

W koncercie "Magnificat" ponadto udział wezmą: Magdalena Łaszcz - sopran, Maja Wilkowska - flet, Emilia Kwaśniewska - klarnet, Jakub Piwowarski i Rafał Wiśniewski - skrzypce, Flavia Mazur - wiolonczela, Magdalena Garbecka i Bartosz Śpiewak - fortepian.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..