Zaproszenie na Pielgrzymkę Pokoju

Piesza Pielgrzymka Pokoju wyruszy z Gdańska w kierunku Kadyn.

Już po raz piąty z z kościoła ojców cystersów w Gdańsku-Oliwie, w kierunku klasztoru franciszkańskiego w Kadynach wyruszy Piesza Pielgrzymka Pokoju. „Drodzy Miłośnicy jakubowych szlaków, czciciele św. Antoniego i wszyscy pragnący pokoju, zapraszamy was 9 czerwca na szlak Pomorskiej Drogi św. Jakuba, z główną intencją: o pokój” - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Pątnicy wyruszą w drogę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 8.30. a ich wędrówka potrwa sześć dni. Przemierzając pomorskie camino przejdą przez Sobieszewo, Niedźwiedzicę, Nowy Dwór Gdański i Elbląg, by dotrzeć na klasztorne wzgórze ojców franciszkanów w Kadynach. Pielgrzymkę zakończy udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Antoniego, w znajdującym się tam sanktuarium.

Zgodnie z zasadą pielgrzymowania szlakiem jakubowym pątnicy wędrują w małych grupkach, w parach bądź samotnie. „Cisza i zmaganie z trudnościami ma pomóc w poznawaniu i przekraczaniu siebie oraz uzdrawianiu relacji z Bogiem, samym sobą, z drugim człowiekiem i światem stworzonym” - wyjaśniają organizatorzy wędrówki.

Pielgrzymkę Pokoju objęli patronatem honorowym Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Gdański, Biskup Elbląski Jacek Jezierski oraz Bractwo św. Jakuba Apostoła w Gdańsku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..