Znamy hasło 32. EPP

Zachęcamy do wyruszenia na pątniczy szlak wraz z Elbląską Pielgrzymką Pieszą. Zobacz jakie słowa będą towarzyszyć uczestnikom wędrówki w tym roku.

Znamy już hasło tegorocznej 32. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pątnikom, którzy wyruszą w tym roku z Elbląga do tronu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski towarzyszyć będą słowa: "Obdarz nas pokojem!". Wraz z kapłanami naszej diecezji oraz uczestnikami zachęcamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej wędrówce.

- Ta wędrówka to święty czas, kiedy doświadczamy tego, że Pan Bóg działa. Tak było w życiu wielu pielgrzymów, tak było w moim życiu. Pielgrzymka była dla mnie czasem narodzin do głębokiej wiary. Jestem przekonany, że gdyby nie pielgrzymka to nie stałbym tu dziś przed wami, nie byłbym księdzem… być może, nie byłbym nawet w Kościele - mówi ks. Michał Semeniuk, jeden z przewodników grupy Katedra-Elbląg-Północ.

Tegoroczna Elbląska Pielgrzymka Piesza wyruszy na trasę 28 lipca po Mszy Świętej w elbląskiej katedrze, aby dotrzeć na Jasną Górę 11 sierpnia.

Dla każdego kto chciałby wziąć udział w tej wędrówce, a nie jest w stanie wygospodarować aż dwóch tygodni wolnego czasu istnieje opcja uczestnictwa w wybranym fragmencie pielgrzymki.

Osoby, które z różnych względów nie mogą jednak pielgrzymować na Jasną Górę mogą wspomagać dzieło EPP na różne sposoby. Można np. zostać pielgrzymem duchowym i na codziennym Apelu Jasnogórskim łączyć się w modlitwie z elbląskimi pątnikami. Można również wspomóc wędrujących materialnie poprzez adopcję pielgrzyma. W ten sposób można sfinansować wędrówkę anonimowego pątnika, którego nie stać na opłacenie tego wydarzenia. Cały czas przed rozpoczęciem pielgrzymki w wielu naszych kościołach wystawione są skrzynki na intencje, które zabiorą ze sobą elbląscy pielgrzymi i zaniosą je do Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..