Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji elbląskiej

Elbląski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
elblag.gosc.pl → Wiadomości z diecezji elbląskiej → Być z Nim w ciszy

Być z Nim w ciszy przejdź do galerii

Jesteśmy stale zabiegani, zapracowani i nie ustajemy w pędzie wraz ze światem. Mariańska Wspólnota Młodych podpowiada, że czasem warto się zatrzymać.

 
Tolkmicko, 22-24.02.2019, dzień skupienia Mariańskiej Wspólnoty Młodych Genezaret Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

"Jak się odnaleźć w pędzącym świecie?" - pod takim hasłem odbyły się dni skupienia akademickiej części Mariańskiej Wspólnoty Młodych Genezaret z Elbląga. Studenci zgromadzili się na tych rekolekcjach w Tolkmicku.

- Bardzo potrzebowałam refleksji na właśnie taki temat - mówi Ania, uczestniczka dni skupienia. - Moje życie w ostatnim czasie nabrało dużego pędu i gdzieś w tym wszystkim zaczęłam zastanawiać się - po co tak pędzić, kiedy się zatrzymać? - opowiada.

Jak mówi, bardzo pomocne w tym aspekcie okazało się wyłączenie telefonów komórkowych, już na samym wstępie rekolekcji. - Choć uważam, że nie jestem uzależniona od telefonu komórkowego. Nie potrzebuje stałego kontaktu ze znajomymi, przeglądania portali społecznościowych czy szybkiego dostępu do informacji, to telefon uważam za bardzo potrzebne mi narzędzie. Nawet na rekolekcjach używam go do robienia notatek, czytania Pisma Świętego czy choćby ustawienia budzika, aby nie zaspać na konferencję. Tutaj musiałam przez dłuższy czas obyć się bez niego - dodaje.

Dawid opowiada, że on również ma duże trudności z zatrzymaniem się. - Jestem w ciągłym biegu. Załatwiam stale jakieś sprawy i muszę być w stałym kontakcie z przyjaciółmi - mówi. - Często tłumaczę sobie, że to co robię, robię dla naszej wspólnoty albo dla dobra innych, ale to przecież nie zawsze o to chodzi - wyznaje.

Jak mówi, dotarło to do niego podczas nocnej kontemplacji oblicza Pana Jezusa, która odbywała się w całkowitej ciszy. - Wtedy też zrozumiałem, że Pan Bóg chce żebym zatrzymał się dla Niego. Żebym był z Nim tu i teraz. Nie myślał o tym co robiłem, czy o tym co będę musiał robić. Ale skupiałem się na tym by być z Panem w tej ciszy. Wydaje mi się, że taka cisza to też jest najpiękniejsza modlitwa.

- Choć ja sama nie pędzę, bo poruszam się na wózku, to wiem jak to jest kiedy cały świat nagle się zatrzyma - opowiada Asia. Jak mówi ostatni raz miało to miejsce trzy miesiące temu, kiedy straciła przyjaciela. - Wcześniej w takich sytuacjach pytałam Pana Boga - dlaczego? Jednak dzięki modlitwie i nieustannemu nawracaniu się umiem już zapytać - po co? - wyjaśnia. - To było w tamtej chwili bardzo trudne przeżycie. Ale teraz wiem, że Pan go zabrał, bo to był dla niego najlepszy moment na to, aby się z nim spotkać.

Całość artykułu w "Gościu Elbląskim" na 3 marca.

« ‹ 1 › »
Dzień skupienia MWM w Tolkmicku

Foto Gość DODANE 24.02.2019

Dzień skupienia MWM w Tolkmicku

​Studenci ze wspólnoty Genezaret przeżywali rekolekcje w dniach 22-24 lutego.  
oceń artykuł Pobieranie..

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

|

GOSC.PL

publikacja 24.02.2019 11:00

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DZIEŃ SKUPIENIA
  • GENEZARET
  • MARIAŃSKA WSPÓLNOTA MŁODYCH
  • MWM
  • TOLKMICKO

Polecane w subskrypcji

  • Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
    • Z bliska
    • Marcin Jakimowicz
    Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
    • Świat
    • Barbara Gruszka-Zych
    O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X