• facebook
 • rss
 • Wyśpiewali polską historię

  ab

  dodane 09.06.2015 21:20

  Kilkadziesiąt osób wzięło udział spotkaniu w zatytułowanym „Z pieśnią przez dzieje Polski.” Artyści przedstawili dzieje Polski za pomocą pieśni.

  - Chcemy przez te pieśni zachęcić do kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania - mówi Bogusław Tadrowski. - Może to wpłynąć na zacieśnienie więzów rodzinnych, narodowych - dodaje.

  Rozpoczynając program „Z pieśnią przez dzieje Polski” Tadrowski przypomniał, że Polska za Piastów i Jagiellonów była wielka. Później - z pomocą Konstytucji 3 Maja - próbowano tę wielkość przywrócić.

  Spotkanie odbyło się we wtorek, jego organizatorem były elbląskie środowiska patriotyczne. - Staramy się, by jak najwięcej osób angażowało się w przedsięwzięcia patriotyczne - mówi Jerzy Gawryolek.

  Całość rozpoczęto odśpiewaniem „Pieśni Konfederatów Barskich” oraz „Roty.” Nie zabrakło utworów z okresu II wojny światowej, m.in. „Deszcz, jesienny deszcz.” Później przyszedł czas na: „Mury”, „Żeby Polska była Polską”, „Ojczyzno ma.”

  - Chciałbym przypomnieć, że za rok będziemy obchodzić 1050. rocznicę naszej państwowości, bo za datę wyjściową przyjmuje się rok 996, chrzest Polski - powiedział w czasie spotkanie Sławomir Sadowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.

  - Zaczęliście swój występ od „Pieśni konfederatów barskich”. Konfederacja została zawiązana przeciwko Rosji w obronie wiary, niepodległości - zwrócił uwagę Sadowski.

  Program „Z pieśnią przez dzieje Polski” przygotował i wykonał Bogusław Tadrowski wraz z paniami Stanisławą, Bożeną i Anielą.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół