• facebook
 • rss
 • Dzień dobry. Znamy się?

  ab

  dodane 28.06.2015 19:14

  Barwne stoiska, przedmioty ozdobne wykonane przez osoby niepełnosprawne, słodkości przygotowane przez cukierników-amatorów. W Elblągu odbyło się 16. Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych.

  - Zbieramy na wakacje - mówi Karolina, wychowanka Stowarzyszenia „Dotknij Tęczy.” Razem z koleżankami, Natalią i Karoliną od godziny 9 przygotowywała stoisko, na którym mogły zaprezentować to, co wykonują po lekcjach.

  - Ozdobne przedmioty, które może wylosować każdy, kto weźmie udział w loterii robimy praktycznie codziennie. W wolnym czasie idziemy do pracowni i tworzymy - tłumaczy Karolina.

  W niedzielne popołudnie na Starym Mieście odbyło się 16. Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Hasłem tegorocznej imprezy było zawałowanie: „Dzień dobry. Znamy się?”

  Wśród organizacji, które postanowiły zaprezentować się w Elblągu było m.in. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Jak tłumaczy Ryszard Gromadzki swoim działaniem obejmuje ono wszystkie grupy wiekowe, od osób uczących się po dorosłe.

  - Prowadzimy trzy placówki: Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej, który przygotowuje niepełnosprawnych intelektualnie do pracy - wylicza mężczyzna.

  Zwiedzający Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych mogli zakupić ozdoby wykonane w czasie terapii zajęciowej.

  - Fundusze zebrane w czasie sprzedaży prac będą przeznaczone na rehabilitację osób niepełnosprawnych - zapewnia Ryszard Gromadzki.

  W niedzielę do Elbląga przyjechały także osoby z pobliskich wsi, m.in. grupa pań z Bielnika Drugiego. - Bo chcemy pokazać, że istniejemy - mówi Teresa Baran. Kobiety z miejscowości oddalonej o 10 kilometrów od Elbląga zorganizowały się i chcą zrobić coś dla innych. Na Forum przywiozły własnoręcznie wykonane słodkości.

  Organizacje pozarządowe - organizator wydarzenia - nie zapomniały o najmłodszych zwiedzających, na których czekały konkursy z nagrodami.

  Dzięki Elbląskiemu Forum Inicjatyw Pozarządowych każdy ma szansę poznać stowarzyszenia działające w mieście. Choćby po to, by w okresie rocznego rozliczania PIT przekazać 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego działającą w pobliżu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół