• facebook
 • rss
 • Tu dzieci się nie nudzą

  ab

  dodane 17.07.2015 07:30

  Bez diakonii wychowawczej trudno byłoby małżonkom z Domowego Kościoła w pełni przeżyć rekolekcje.

  - Diakonia wychowawcza to inaczej diakonia opiekuńcza. Służy ona w czasie rekolekcji Domowego Kościoła. Jej zadaniem jest zapewnienie małżonkom jak najwięcej spokoju zajmując się ich dziećmi - tłumaczy dk. Kajetan Jakubowski.

  W Mątowach Wielkich trwa Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin. Małżonkowie na spotkanie przyjechali wraz z dziećmi. Także malutkimi. 

  - To jest plus rekolekcji Domowego Kościoła. Małżonkowie mogą przyjechać na nie z dziećmi i nie muszą się bać się, że to im utrudni ich przeżycie - mówi dk. Kajetan.

  - Zajęcia jakie prowadzimy z dziećmi zapewniają małżonkom spokój do tego, by mogli zapoznać się ze wszystkimi rekolekcyjnymi treściami. Dzięki nim mają również czas pogłębiać swoje więzi małżeńskie - dodaje.

  Na rekolekcje, wraz z rodzicami przyjechało 16 dzieci. 8 dziewczynek i 8 chłopców.

  - Fajnie tu jest. Mamy trampolinę, są huśtawki - wymienia Olek. Przed południem dzieci wraz z opiekunami byli nad Wisłą. Tam bawili się w „Hej, królu daj wojaka.” Olek twierdzi, że jeśli będzie miał okazję jeszcze raz przyjechać to z chęcią to zrobi.

  - Chodzimy na spacery, gramy w gry planszowe, najmłodsi rysują - wymienia natomiast Basia. 

  - Będziemy uczyć się śpiewać - cieszy się Gosia. Dzieci w czasie, gdy ich rodzice uczestniczą w konferencjach przygotowują pieśni na Mszę św.

  Diakonię wychowawczą tworzą klerycy oraz osoby świeckie. Pod opieką mają dzieci w różnym wieku.

  - Staramy się im zapewnić formację w ramach tych samych tematów, które podejmują małżonkowie podczas katechez i pozostałych swoich spotkań. Robimy to po to, by w czasie wolnym, od 13.30 do 16 dzieci mogły o tym porozmawiać z rodzicami - stwierdza dk. Kajetan. 

  Rodziny na Oazę Rekolekcyjną Animatorów Rodzin do Mątów Wielkich przyjechały w czwartek. Spotkanie zakończy się w niedzielę.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół