• facebook
 • rss
 • Rozpoczęli niepowtarzalny czas

  ab

  dodane 28.07.2015 20:00

  - Pielgrzymka to są najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Zapraszam! Tego nie przeżyje się w kościele - zachęca jeszcze niezdecydowana do wyjścia na szlak siostra Ewa.

  W wtorek o godz. 7 pątnicy z elbląskich grup XXIII EPP na Jasną Górę uczestniczyli we Mszy św. w katedrze św. Mikołaja. Tuż po Eucharystii wyruszyli na pielgrzymkowy szlak.

  - Czas pielgrzymki jest niepowtarzalny - mówił w czasie homilii bp Józef Wysocki. - Ta niepowtarzalność będzie skarbem w waszej duszy i w waszym sercu.

  Jak zaznaczył bp Wysocki, pielgrzymka jest czasem, w którym może dokonać się duchowy wzrost. - Mam nadzieję, że w ciągu tych dni dokona się w was cudowny wzrost duchowy. Przeżyjecie tajemnicę ludu Bożego pielgrzymującego - zaznaczył.

  - Wychodzimy na szlak pielgrzymkowy, bo chcemy spotkać Boga w sercach konkretnych ludzi. W ich otwartych dłoniach i domach. Kochających oczach. Czasami być może nawet nieprzyjaznych gestach - wyliczał tuż przed wyjściem ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP.

  - Pragniemy szczęścia! Wybierz Boga - szczęście gratis - jak głosi hasło tegorocznej XXIII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę - dodał.

  Pielgrzymi, jak również osoby od lat pozdrawiający pątników na szlaku doskonale znają siostrę Ewę z grupy „Salvator-Redemptor”. W trasie rozdaje dzieciom obrazki. Jak zdradziła w tym roku ma także medaliki.  

  - Pielgrzymka to są najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Zapraszam! Tego nie przeżyje się w kościele, bo to jest także ból fizyczny. Później są łzy, ale jest i radość. Wypływa ona z samego faktu, że mogę iść i rozmawiać z Panem Bogiem - mówi siostra Ewa - siostra obrazkowa, która we wtorek rozpoczęła swoją 14 pielgrzymkę na Jasną Górę.

  - Móc wyjść na pielgrzymkowy szlak to dla mnie wielka radość. Nikt mnie nie namawiał, sama zdecydowałam się pójść - cieszy się Wiktoria grupy Elbląg „Północ”, która idzie po raz pierwszy.

  Pielgrzymowanie to także wielka radość dla siostry Ali z grupy „Salvator-Redemptor”. - Czuć ją szczególnie, gdy dochodzimy do poszczególnych miast. Kiedy spotykamy nieznanych nam ludzi na postojach i noclegach. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć - stwierdza.

  Pielgrzymi z Elbląga dzisiejszy dzień zakończą w Dzierzgoniu. We wtorkowy poranek na pielgrzymkowy szlak wyszła także „Pomezania” Malborka oraz „Pogezania” Morąg-Pasłęk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół