• facebook
 • rss
 • Jesteśmy jak lawina

  kpt, łs

  dodane 18.11.2015 10:48

  Procesję z darami poprowadziły baletnice, wyrażające swoją modlitwę uwielbienia tańcem i gestem.

  - Jesteśmy jak lawina, która spada z gór... pozwól Jezu, byśmy byli jak mały kamyk, który się toczy po ziemi - zwracał się przedstawiciel młodzieży do witających symbole Światowych Dni Młodzieży w parafii św. Jerzego w Elblągu. Kościół Miłosierdzia Bożego był kolejnym przystankiem na trasie peregrynacji symboli po naszej diecezji.

  Przywitanie krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, miało w tamtejszym kościele wyjątkowo uroczysty przebieg. W wypełnionej po brzegi świątyni elblążanie mieli wyjątkową okazję jako jedni z pierwszych usłyszeć wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży na żywo.

  - Zagraliśmy po raz pierwszy w Elblągu i prawdopodobnie w ogóle w diecezji elbląskiej hymn ŚDM: "Błogosławieni Miłosierni" - mówi ks. dr Piotr Towarek, dyrygent zespołu.

  Po raz pierwszy wykonano ten utwór w naszej diecezji w tak szerokim instrumentarium i z tak dużym składem osobowym. Zgromadzonych w kościele zachwycały m.in. skrzypce, wiolonczele, altówki, trąbka, flety, saksofon, fortepian, chór i soliści.

  Równie podniosłym momentem była procesja z darami, którą poprowadziły baletnice, wyrażające swoją modlitwę uwielbienia tańcem i gestem. - Prawda, że jest w tym coś innego, co może zwrócić uwagę młodych? Taki był nasz cel. Zachwycić, porwać, zainspirować, pokazać że można inaczej, bardziej, więcej - relacjonuje ks. Piotr.

  Mszy Świętej w kościele Miłosierdzia Bożego przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski.

  Symbole ŚDM przebywały w parafii św. Jerzego niemal dobę. Jako pierwsi adorowali je członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Następnie odbyła się prezentacja "Dzieci Papieżowi Janowi Pawłowi II". Po Eucharystii przy krzyżu i ikonie czuwali przedstawiciele poszczególnych parafii dekanatu.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół