• facebook
 • rss
 • Oni mają talent

  ab

  dodane 10.12.2015 07:45

  „Jest taki dzień”, kiedy w Nowym Stawie dzieci i młodzież śpiewają pastorałki.

  Prawie 40 świątecznych piosenek wysłuchała publiczność, która w środę przybyła do Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie. Utwory wykonali dzieci i młodzież rywalizująca w konkursie pastorałek "Jest taki dzień".

  - Lubię śpiewać i występować. Co roku biorę udział w konkursie pastorałek - mówi Laura, która w ramach konkursu wykonała utwór „Niech będzie pochwalony”.

  Iza z kolei zaśpiewała pastorałkę „Blask nad Judeą”. - Mam trochę tremę - przyznaje. Olga wykonawczyni pastorałki „W stajence na sianku” zapewnia, że nie denerwuje się przed występem.  

  - Dzieci, już od tych najmłodszych śpiewają przepięknie. Mają piękne głosy i stroje - ocenia pani Małgorzata i dodaje, że już sam fakt wyjścia na scenę i zaśpiewania przed publicznością świadczy o ich wielkiej odwadze. - Wszystkie dzieci przepięknie śpiewają - także uważa pani Agnieszka.

  - Z roku na rok jest coraz więcej śpiewających osób. Cieszy nas, że w Nowym Stawie jest tyle uzdolnionych dzieci, młodzieży, a także i starszych - powiedział zasiadający w jury Krzysztof Osijewski, dyrektor nowostawskiego domu kultury oraz biblioteki. - Poziom konkursu był bardzo wyskoki - dodała Sylwia Grabowska z wydziału promocji powiatu malborskiego, także członek jury.

  Andrzej Pałka, trzeci juror, kapelmistrz nowostawskiej orkiestry dętej zwrócił uwagę na profesjonalizm młodych artystów.

  - Chciałbym pogratulować wszystkim wykonawcom, a w szczególności tym, którzy na scenie stawiają już profesjonalne kroki - powiedział.

  Do grupy profesjonalistów zaliczył wykonawców, którzy mimo problemów akustycznych potrafili odnaleźć się w utworze.

  Wśród zwycięzców konkursu pastorałek "Jest taki dzień" w Nowym Stawie znaleźli się: Patrycja Żukowska, Kapela Góralska, Olga Lorys, Kornelia Ostrowska.

  Zwycięzcy wystąpią ponownie 17 grudnia podczas nowostawskiego Festiwalu Smaków.

  Konkurs pastorałek zakończył występ niezawodnych „Świetlic wiejskich”.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół