• facebook
 • rss
 • Najmłodsze jasełka w historii

  łs

  dodane 11.01.2016 14:28

  Trzylatki odbywają prawdziwe tournée po parafiach Elbląga.

  - Tak młodego Józefa i Maryi jeszcze nie widzieliśmy - przyznają zgodnie wierni z parafii Wszystkich Świętych w Elblągu, którzy mieli okazję obejrzeć wystawione w ich świątyni jasełka.

  Z występem bożonarodzeniowym do ich kościoła przybyły przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola im. bł. Franciszki Siedliskiej. A zdumienie potęgował fakt, iż była to jedna z najmłodszych grup przedszkola. Swój talent sceniczny zaprezentowały przed elblążanami bowiem trzylatki.

  Zachwyceni występem oprócz widzów byli również rodzice dzieci, które wcieliły się w biblijne postacie. Na scenie nie obok Świętej Rodziny nie mogło zabraknąć również Trzech Króli, pasterzy oraz chóru aniołów.

  - Panie przygotowujące to przedstawienie naprawdę wysoko podniosły poprzeczkę - mówi Radosław Samul, tata jednego z pasterzy. - Zarówno długie kwestie, jak i śpiewy kolęd, to wszystko wydawałoby się zbyt trudne do opanowania dla takich maluchów. Ale jak było widać doskonale sobie z nimi poradziły i wyszło przepięknie - dodaje.

  Wzbudzający podziw, uśmiechy i wywołujący burzę oklasków występ nie był jedynym jaki dali młodzi artyści w naszym mieście.

  Przedszkolaki odbywają bowiem prawdzie tournée po miejskich parafiach. Jeszcze w ubiegłym roku tuż przed świętami wystąpiły w kościele pw. Franciszki Siedliskiej.

  W minioną niedzielę dały w sumie aż trzy występy. Poza parafią Wszystkich Świętych, jasełka obejrzeli jeszcze wierni z kościoła Miłosierdzia Bożego i św. Floriana. Ich "trasa" zakończy się 17 stycznia przedstawieniem w kościele Trójcy Świętej.

  - W związku z tym chcielibyśmy podziękować wszystkim księżom proboszczom, którzy przyjęli nas tak serdecznie - mówi pani Jolanta Parasiak, prezes stowarzyszenia rodziców kierującego przedszkolem.

  - Jesteśmy wdzięczni za dar serca jaki otrzymaliśmy z ich strony. Dlatego chciałabym za tę otwartość podziękować księżom, Dariuszowi Paszkowskiemu, Stanisławowi Drozdowskiemu MIC, Andrzejowi Kilanowskiemu, Andrzejowi Klukowskiemu oraz Ryszardowi Półtorakowi, u którego będziemy za tydzień - wylicza pani Jolanta.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół