• facebook
 • rss
 • Z miłości do ludzi

  ab

  dodane 24.03.2016 00:25

  Tysiące osób w środowy wieczór rozważało stacje Drogi Krzyżowej na ulicach Elbląga.

  - Zgromadziła nas tutaj wiara i potrzeba serca, aby uczcić Pana Jezusa dźwigającego krzyż, idącego na Golgotę - powiedział rozpoczynając nabożeństwo Drogi Krzyżowej bp Jan Styrna. Mieszkańcy Elbląga rozważając 14 stacji męki Pańskiej, przeszli od sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy do katedry św. Mikołaja.

  - Na początku Drogi Krzyżowej łączymy się z Matką Jezusową w Jej sanktuarium Nieustającej Pomocy. Modlimy się do Pomocy Nieustającej: "Proś Boga za nami. Proś Boga za nami, aby ogarnęło nas nieskończone miłosierdzie Ojca Niebieskiego" - mówił bp Stryna.

  Autorem rozważań tegorocznej Drogi Krzyżowej był bp Jan Styrna. Inspiracją do ich napisania było nauczenie św. Jana Pawła II, a w szczególności encyklika o Bożym Miłosierdziu - Dives in misericordia.

  - W tej encyklice św. Jan Paweł II starał się odsłonić raz jeszcze oblicze Ojca, który jest - jak uczy św. Paweł Apostoł - Ojcem Miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy - zauważył bp Styrna.

  - Jezu, Ty wiedziałeś, co stanie się w Jerozolimie, jednak szedłeś naprzeciw męki, krzyża, śmierci krzyżowej - usłyszeli w rozważaniu pierwszej stacji wierni. - Z miłości do ludzie niesiesz odkupienie, ratunek, zbawienie. W Twoim Kościele, dla nas grzeszników ustanawiasz sakrament pojednania, abyśmy zawsze mieli otwartą drogę powrotu do Boga. Do pojednania, życia w łasce, w zjednoczeniu ze źródłem świętości.

  - Jezu przyjmujący wyrok śmierci, pomagaj nam przyjmować Twoje zbawienie każdego dnia - powiedział bp Stryjna.

  Przy stacji VI - Weronika ociera twarz Jezusowi - bp Jan Styrna przypomniał, że imię to oznacza „święte oblicze”. Swoje oblicze Pan Jezus odbił na chuście kobiety. - Dziś Pan Jezus swoje oblicze chce odbić w sercach ludzi - zaznaczył bp Stryjna.

  Krzyż między kolejnymi stacjami nieśli przedstawiciele elbląskich parafii wraz z duszpasterzami. W nabożeństwie uczestniczyło kilka tysięcy osób.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół