• facebook
 • rss
 • W rodzinie rotmistrza

  łs

  dodane 12.05.2016 22:15

  Razem jesteśmy prawdziwą siłą, która działa dla dobra ojczyzny.

  Niektóre z nich są bardzo stare i liczą ponad 200 lat. Inne z nich są z kolei bardzo młode i znalazły się na mapie Polski zaledwie kilka bądź kilkanaście lat temu. Część kieruje swoją ofertę do małych dzieci, inne do młodzieży, a jedna nawet do studentów. Niektóre są bardzo małe i przyjmują w swoich progach zaledwie 40 osób, inne to potężne placówki dla niemal pół tysiąca podopiecznych.

  Ale łączy je jedno - patron. Choć wszyscy zgodnie wolą mówić - opiekun. Szkoły im. Rotmistrza Witolda Pileckiego z całego kraju spotkały się dziś w Łącznie. W tej małej miejscowości na Mazurach odbywa się bowiem IV Ogólnopolski Zjazd Szkół, które noszą imię tego żołnierza niezłomnego.

  - Każda ze szkół ma też inną historię - mówił podczas otwarcia zjazdu Dariusz Gościniak dyrektor szkoły w Łącznie. - Jednym z nas przyjęcie imienia Witolda Pileckiego przychodziło łatwo, inni musieli o tego opiekuna stoczyć prawdziwą walkę - dodawał. W czasie rozpoczęcia zjazdu przedstawiciele poszczególny szkół, krótko przedstawiali swoje zmagania o możliwość dołączenia do "rodziny" szkół Pileckiego.

  - Bo jesteśmy prawdziwą rodziną - mówiła do zebranych Zofia Pilecka-Optułowicz. Córka rotmistrza jest gościem honorowym IV zjazdu. - Osobno jesteśmy tylko pojedynczymi szkołami, ale razem możemy być prawdziwą siłą, która może zdziałać wiele dobra dla naszej ojczyzny - podkreślała otwierając spotkanie.

  Obecny zjazd zorganizowano w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci żołnierzy wyklętych objętych patronatem prezydenta RP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół