• facebook
 • rss
 • Ostatnie próby przed festiwalem

  ab

  dodane 16.05.2016 20:10

  Dzieci najbardziej lubią moment, kiedy wszystkie zespoły łączą się w jedną wielką grupę, by wspólnie zaśpiewać.

  Już w najbliższą sobotę soliści oraz zespoły spotkają się na festiwalu piosenki religijnej w Kmiecinie.   

  - Atmosfery, jaka tam panuje, nie da się opisać. Tam ludzie poprzez śpiew, muzykę wyrażają swoją wiarę, pieśnią wychwalają Pana - opowiada Paulina Wojciuk z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku, która w ubiegłym roku wygrała festiwal.

  W tym roku Paulina w Kmiecinie wystąpi po raz trzeci. Po raz pierwszy zaśpiewała wspólnie z chórkiem prowadzonym przez panią Izę Tulską. A w ubiegłym roku na festiwal pojechała z zespołem, który sama prowadzi.

  Festiwalowa publiczność mogła ją usłyszeć dwukrotnie, ponieważ wystąpiła również jako solistka. W tej kategorii wygrała. W tym roku Paulina zaśpiewa pieśń „Gdy wpatruje się…”.

  - To miejsce polecam każdemu - zapewnia Paulina. Do występu na kmiecińskiej scenie namówiła swoją siostrę.

  Po raz kolejny scholkę do występu w Kmiecinie przygotowuje Iwona Kościelska z parafii Świętej Rodziny z Elbląga. W zespole, który prowadzi śpiewają dzieci ze szkoły podstawowej, a czasem i przedszkolaki. Dlatego skład grupy niemal co roku jest inny.

  - Dla dzieci występ na festiwalu w Kmiecinie to przede wszystkim zdobycie nowego doświadczenia - przyznaje Iwona Kościelska.  

  - Oczywiście liczy się dla nas to, by jak najlepiej wypaść, ale jedziemy także po to, by się czegoś nauczyć. Co roku z festiwalu przywozimy nową pieśń. Taką, która wpadła nam w ucho. Spodobała się dzieciom, a więc się jej uczymy - kontynuuje.

  - Występy konkursowe dla dzieci nie są ulubioną częścią festiwalu. Oni najbardziej lubią czas, kiedy jest przerwa i jury idzie na obrady. Wtedy to wszyscy wykonawcy wchodzą do kościoła i stają się wielka śpiewającą grupą. Nie ważny jest wiek muzyków, nie ważny jest zespół, z którym przed chwilą wystąpili. Oni zaczynają wspólnie śpiewać to, na co mają ochotę - zaznacza pani Iwona.  

  Organizatorem festiwalu piosenki religijnej jest ks. Józef Kożuchowski, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie. Tegoroczny festiwal odbędzie się 21 maja. Rozpoczęcie się o godzinie 11 Mszą św.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół