• facebook
 • rss
 • Przede wszystkim bezpieczeństwo

  ab

  dodane 13.06.2016 20:25

  Prezydent Duda w Kwidzynie o wielkich manewrach "Anakonda".

  Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek spotkał się z mieszkańcami Kwidzyna. W przemówieniu skierowanym do licznie zgromadzonych mieszkańców miasta nawiązał do odbywających się obecnie ćwiczeń Anakonda-16. W ich ramach w Polsce przebywają obecnie żołnierze z 23 zaprzyjaźnionych armii.

  Jak zaznaczył prezydent Duda, żołnierze ci doskonalą swoje umiejętności bojowe i koordynację działań. Doskonalą się nie tylko we współdziałaniu bojowym, ale także w przyjaźni.

  - Rozmawiałem dziś ten temat z gen. Benem Hodgesem, dowódcą amerykańskich sił lądowych w Europie. Mówił, że wielu jego żołnierzy, którzy po raz pierwszy przybyli do Polski prosto ze Stanów Zjednoczonych, jest oczarowanych. Polska ogromnie im się podoba. Chętnie przywieźliby tu swoje żony i pokazali im nasz kraj. Spotkali tu bardzo miłych, serdecznie do nich nastawionych ludzi - wymieniał A. Duda.

  Jak wskazał prezydent Duda, celem trwających obecnie ćwiczeń jest przede wszystkim doskonalenie się w tzw. kolektywnej, wspólnej, solidarnej obronie terytorium państw NATO.

  - Jak wielokrotnie mówiłem, bezpieczeństwo państw NATO jest niepodzielne, a Sojusz musi twardo stać na tym zasadniczym fundamencie - zaznaczył prezydent.

  Sojusz żeby być skutecznym w swoich działaniach, musi się doskonalić, pokazywać, że armie NATO są aktywne. - To właśnie w tej chwili się dzieje. Manewry prowadzone w naszym kraju pokazują siłę i doskonałość Sojuszu - podkreślił prezydent.

  Kwidzyn, spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą   Kwidzyn, spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą Agata Bruchwald /Foto Gość Tuż przed spotkaniem z mieszkańcami Kwidzyna prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, która znajduje się w katedrze pw. św. Jana Ewangelisty.

  - Dziękuję wszystkim tym, którzy pamiętali o Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim, jego małżonce Marii i o wszystkich ludziach wielkiej godności, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej - mówił.

  Prezydent wspomniał również o Izabeli Tomaszewskiej, najbliższej współpracownicy Marii Kaczyńskiej. Pochodziła z Kwidzyna, zginęła 10 kwietnia 2010 roku.   

  - Dziękuję za upamiętnienie wszystkich, tych którzy tutaj w Kwidzynie, przed II wojną światową, budowali i umacniali polskość pod znakiem „Rodła” - powiedział prezydent.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół