• facebook
 • rss
 • Czekaliśmy na Ciebie rok

  łs

  dodane 29.06.2016 21:30

  Nie przez przypadek zawitał do nas w uroczystość świętych Piotra i Pawła.

  Radość, oklaski oraz łzy wzruszenia towarzyszyły przywitaniu figury św. Michała Archanioła z Gargano w parafii św. Bartłomieja w Miłomłynie.

  Miłomłyńska wspólnota jest drugą w naszej diecezji, którą w tym tygodniu nawiedza statua z włoskiej góry objawień. W minionych dniach gościła ona w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.

  - Wodzu Zastępów Niebieskich, czekaliśmy na Ciebie rok - mówił ks. proboszcz Marian Żbikowski, witając figurę w świątyni. - To właśnie przed rokiem dowiedzieliśmy się, że zawitasz do naszej wspólnoty - dodawał kapłan. - Mamy więc dziś za co dziękować Panu Bogu i mamy za co go wielbić - podkreślał.

  Prowadzący peregrynację figury księża michalici zauważali, że jest cel w tym, iż właśnie dziś św. Michał odwiedza tę parafię.

  - Nie przez przypadek zawitał do nas w uroczystość świętych Piotra i Pawła - mówił ks. Krzysztof Bochenek CSMA, w czasie homilii.

  - Ci dwaj Apostołowie, filary Kościoła, byli przecież tak samo jak i my ludźmi z ciała i krwi - dodawał.

  Przypomniał, że nawet oni mieli swoje słabości i niedoskonałości. Św. Paweł przed nawróceniem był gorliwym prześladowcą chrześcijan zaś św. Piotr zaparł się swojego mistrza.

  - Także i my mamy swoje zniewolenia, namiętności czy nałogi - mówił ks. Marian. - Ale jeśli posłuchamy zawołania świętego Michała Archanioła: "Któż jak Bóg", wówczas będziemy mogli wkroczyć na drogę ku świętości, tak jak ci dwaj Apostołowie - mówił ks. Krzysztof.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół