• facebook
 • rss
 • Święci w fotobudce

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 31.10.2016 22:50

  Pismo Święte weź do rąk, Halloween idzie w kąt!

  - Ogromna radość, która nam dziś towarzyszy, to jedynie drobna namiastka tego, co czeka nas, kiedy spotkamy się ze świętymi w niebie - mówił ks. Adrian Woźniak, otwierając II Bal Wszystkich Świętych w Iławie.

  Do hali sportowo-widowiskowej, gdzie odbywała się zabawa, przybyły dzieci ze wszystkich iławskich parafii. Święci Franciszkowie, święci Piotrowie, święte Agnieszki i święte Królowe Jadwigi, a także niezliczone zastępy aniołów i anielic bawiły się przy muzyce i korzystały z licznych atrakcji balu.

  Największą popularnością wśród przybyłych cieszyła się "święta fotobudka". Każdy w przebraniu świętego mógł sobie zrobić zdjęcie, trzymając w dłoniach Biblię. Z maszyny natychmiast wychodziło zdjęcie uczestnika z podpisem "Pismo Święte weź do rąk, Halloween idzie w kąt".

  Pomysłodawcą "świętej fotobudki" jest Jacek Zabłoński. - Po prostu mam już dość wylewającego się ze wszystkich mediów i z komputera Halloween - mówi. - Więc kiedy usłyszałem o takim balu, ani chwili się nie wahałem, aby udostępnić ten sprzęt dla jego uczestników. To sama przyjemność wesprzeć tak mądrą i dobrą inicjatywę jak Bal Wszystkich Świętych.

  Spośród przybyłych na bal wybrano również tych najlepiej przebranych. - W ocenie uczestników braliśmy pod uwagę nie tylko wygląd strojów, ale również uśmiech, prostotę i pokorną postawę, tak jak u prawdziwych świętych - mówi Marysia z jury konkursu.

  Uczestnicy balu wzięli również udział w konkursie wiedzy o świętych, mogli obejrzeć pokaz iluzjonisty i skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców i wolontariuszy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół