• facebook
 • rss
 • Niepodległościowa Oaza

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 13.11.2016 20:25

  - Był to czas refleksji, głównie nad naszym patriotyzmem - opowiada Sara.

  Od 11 do 13 listopada w Hartowcu odbyła się Oaza Modlitwy diecezji elbląskiej. Brało w niej udział 34 uczestników wraz z animatorami i moderatorem, ks. Kajetanem Jakubowskim. Weekendowym rekolekcjom przyświecał temat miłości do naszej Ojczyzny.

  - Zaczęliśmy od Mszy Świętej, zawiązując wspólnotę, a nasz dzień przyjazdu zakończył apel poległych przy ognisku - relacjonuje ks. Kajetan. - Sobotni ranek powitaliśmy jutrznią. Następnie udaliśmy się na grę terenową. Centralnym punktem dnia było spotkanie z Jezusem w Eucharystii.

  W czasie konferencji i spotkań w grupach uczestnicy przybliżali sobie historie wybitnych postaci: rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazy.

  Wśród uczestników Jesiennej Niepodległościowej Oazy Modlitwy były Sara i Ewelina. - Był to czas refleksji, głównie nad naszym patriotyzmem - mówi Sara. - Gdy nastąpiła wieczorna adoracja każdy z nas mógł oddać swoje problemy i zmartwienia Jezusowi Chrystusowi oraz ofiarować Mu się całkowicie. Sprawiło to, że w naszych sercach było miejsce tylko i wyłącznie dla Niego - dodaje Ewelina.

  Jak zauważa ks. rekolekcjonista OM to jednak nie tylko i wyłącznie czas skupienia i zadumy, to także okazja do integracji z rówieśnikami. - Na wieczorze pogodnym mogliśmy radować się z błogosławionego czasu rekolekcji, wspólnie się bawiąc - opowiada.

  - Każdy z nas naładował się pozytywnymi przeżyciami, ale pamiętamy również o codziennej relacji z Bogiem - opowiada Ewelina. -  Mamy nadzieję, że do noworocznego OMu będziemy razem z Nim trwać w pełni wiary - dodaje Sara. - Chwała Panu - kończą wspólnie dziewczyny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół