• facebook
 • rss
 • Iskierka spokoju

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 15.01.2017 18:20

  Dziś znów mogliśmy się poczuć jak w Boże Narodzenie.

  Koncert jak ten sprawia, że na chwilę świat się zatrzymuje, a w nasze serca, na co dzień zabiegane, zatroskane pozwala wślizgnąć się iskierce spokoju. Pozwala w ciszy pochylić się nad maleńką Dzieciną i zastanowić nad tym, co w naszym życiu najważniejsze - miłością.

  Taki był właśnie Koncert Laureatów IV Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się dziś w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

  - Cieszy dziś to, że po raz kolejny możemy przypomnieć sobie tę cudowną atmosferę Bożego Narodzenia, i że pozwalają nam to uczynić nasi najmłodsi - mówiła Beata Nosewicz, szefowa Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta, witając zebranych w świątyni. - Cieszy również to, że najmłodsi uczą się tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek i tym samym także i nam dorosłym przypominają, że tę tradycję należy kultywować - dodawała.

  W tegorocznym przeglądzie wzięło udział dziesięć szkół z całego Elbląga. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach soliści oraz zespoły. Jury wskazało najlepszych wykonawców, którzy dziś prezentowali się przed elbląską publicznością. Zdaniem jurorów zwycięski okazał się zespół, którzy stworzyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11. Zaprezentowali oni utwór "Leć kolędo w świat". Najlepsza solistka IV Konkursu Kolęd i Pastorałek również jest uczennicą SP 11. Aleksandra Mikłosz została nagrodzona pierwszym miejscem za kolędę "Zaśnij dziecino".

  Zebrani w elbląskiej katedrze mogli jeszcze usłyszeć Wiktorię Mateusiak, Lidię Cytacką i Szymona Rostanowskiego, a także zespoły z SP nr 9 oraz SP nr 21.

  Honorowym patronatem konkurs objęli biskup elbląski Jacek Jezierski oraz prezydent miasta Elbląga Witold Wróblewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół