• facebook
 • rss
 • Wrócili z wyróżnieniem

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 22.02.2017 21:45

  Muzyka się nie starzeje. Nawet ta bardzo dawna potrafi zafascynować młodzież w XXI wieku.

  Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu po raz kolejny z festiwalu wrócili z wyróżnieniem. Tym razem na ogólnopolskim przeglądzie muzycznym doceniono talent młodych wykonawców muzyki dawnej.

  Na XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Contorum” w Kaliszu wystąpił zespół Il Vento Musicale prowadzony przez Marcina Skotnickiego, instruktora muzyki dawnej.

  - Zagraliśmy jeden utwór. Jednak nauczyć się grać musieliśmy kilku. W czasie konkursu dowiedzieliśmy się, który mamy wykonać - opowiada Igor.

  W przeglądzie wzięło udział 25 grup. Przez tydzień, od 7 do 12 lutego, zmaganiom muzyków z dawnymi dźwiękami i nutami przysłuchiwali się wysokiej klasy specjaliści.

  - W Kaliszu mogliśmy wysłuchać koncertów w wykonaniu muzyków, którzy tę muzykę grają od lat - mówi Hania.

  Na konkurs muzycy musieli przygotować program o długości od 10 do 15 minut. Ten punkt regulaminu był rygorystycznie przestrzegany. Komisja konkursowa oceniała: intonację, prezentowane przez zespół brzmienie, opracowanie utworu, zgodność z praktykami historycznymi.

  W środę 22 lutego młodzi artyści spotkali się w Młodzieżowym Domu Kultury na pierwszej - po festiwalowym sukcesie - próbie.

  Zespół Il Vento Musicale tworzą: Ada Tomczak (flet sopranowy), Gabrysia Kamińska (flet tenorowy), Igor Kaźmierczak (flet altowy), Maria Skotnicka (flet sopranowy) oraz Hania Kanachowicz (flet basowy).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół