• facebook
 • rss
 • Na własne ryzyko

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 02.03.2017 17:30

  Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie i świetne dzieło ewangelizacyjne.

  1 marca 2017 roku rozpoczęły się zapisy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. W naszej diecezji odbędzie się ona po raz trzeci. Podobnie, jak w roku ubiegłym z Elbląga można będzie wyruszyć szlakiem czerwonym do Fromborka oraz zielonym do Zielonki Pasłęckiej.

  Po raz pierwszy EDK wyruszy z Morąga. Pątnicy dotrą do sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej. - Marzę o popularyzacji naszego sanktuarium, by w ciągu 2-3 lat do Zielonki Pasłęckiej wprowadzić ok. 1000 osób Ekstremalną Drogą Krzyżową - mówi Jacek Jakubowski, lider rejonu.

  Podobnie jak w ubiegłym roku 8 kwietnia rano w szkole w Zielonce Pasłęckiej na pątników czekać będą mieszkańcy wsi z ciepłym posiłkiem. Będzie można odpocząć przed powrotem do domu, a także poczekać na inne osoby biorące udział w EDK.

  Z Morąga do Zielonki Pasłęckiej nie jest daleko. Przy organizacji największym problemem było ustalenie 40 kilometrowej trasy. Udało się to zrobić okrężną drogą. Trasa będzie prowadzić przez Wenecję, Słonecznik, Małdyty. Łącznie do przejścia będzie ok. 42 km.

  EDK wyrusza 7 kwietnia. W Morągu Msza św. rozpoczynająca nabożeństwo zostanie odprawiona o godzinie 21 w kościele pw. św. Piotra i Pawła. - Nie będzie to wydarzenie jedynie parafialne. Zmobilizować chcemy osoby z całego Morąga - zaznacza J. Jakubowski. - Tak jak jest w idei EDK każdy pójdzie na własne ryzyko, by spotkać się z Panem Bogiem - podsumowuje. 

  Zapisać się na EDK można poprzez stronę internetową edk.org.pl, e-mail: elblag.edk@ gmail.com lub telefonicznie - 519 858 899.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół