• facebook
 • rss
 • Pójdą nocą

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 19.03.2017 19:30

  Rozpoczęły się przygotowania do II Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej.

  Podobnie, jak w roku ubiegłym, Prabucka Nocna Droga Krzyżowa będzie polegać na pokonaniu w ciemnościach i w milczeniu trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Towarzyszyć temu będzie medytacja nad odczytanymi rozważaniami i zmaganie się z własnymi słabościami. Nabożeństwo będzie mieć charakter indywidualny, a podczas przejścia trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, każdy będzie zdany wyłącznie na własne siły. Ta forma Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

  Na drogę - jak wskazują organizatorzy - warto wziąć własny drewniany krzyż oraz mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK.

  II Prabucka Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się z 31 na 1 kwietnia. „Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Ci, którzy już szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa...” - napisali w zaproszeniu organizatorzy nabożeństwa.

  Uczestnicy Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej wyjdą z kościoła św. Andrzeja w Prabutach i dojadą do konkatedry. Dokładny opis trasy znajduje się na stronie internetowej parafii św. Wojciecha w Prabutach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół