• facebook
 • rss
 • Nie tylko dla melomanów

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 07.04.2017 14:05

  Pochodząca z Kwidzyna artystka chce zainteresować dzieci i młodzież muzyką poważną.

  I Kwidzyńska Wiosna Muzyczna to jedna z form popularyzacji muzyki poważnej wśród mieszkańców Kwidzyna i całego powiatu. Wydarzenie obejmie trzy koncerty. Pomysłodawczynią festiwalu jest Iwona Glinka, kwidzynianka, profesor Akademii Muzycznej Arte na Cyprze.

  Pierwszy z nich wybrzmi 17 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny, o godzinie 19. Występowi Iwony Glinki i Anny Sikorzak-Olek towarzyszyć będzie hasło „Magia fletu i harfy”. Jak zaznacza pomysłodawczyni festiwalu, mieszkańcy Kwidzyna po raz pierwszy w swoim mieście będą mieli szansę usłyszeć harfę na żywo.

  Kolejne występy obędą się 20 i 21 kwietnia. W czwartek będzie to koncert organowy „Christus resurrexit est!” w wykonaniu Andrzeja Szadejki. Ostatni festiwalowy koncert - „aér+phōné” - będzie szczególny, bo lokalni artyści, młodzież i dzieci wystąpią z profesjonalnymi muzykami. W piątek zagrają: Iwona Glinka (flet), Marta Różańska (obój), Mirosław Pachowicz (fagot) i Flażolety Powiatu Kwidzyńskiego.

  Wydarzenie to - według organizatorów - jest także szansą na zainteresowanie muzyką klasyczną uczniów wszystkich typów szkół. Dlatego reklama festiwalu pojawiła się na portalach społecznościowych.

  - Festiwal Kwidzyńska Wiosna Muzyczna odbędzie się w regionie splątanych tradycji, tożsamości i historii. W tym miejscu jak w soczewce widać dobre i złe strony transformacji ustrojowej, rozwarstwienie ekonomiczne i społeczne, przemiany urbanizacyjne. W tym kontekście sztuka nie może być komunikatem w jedną stronę: od twórcy do odbiorcy. Kultura to dziś zaproszenie do rozmowy, współuczestnictwa, wzajemnej odpowiedzialności - wskazuje pomysłodawczyni wydarzenia.

  Artyści zagrają w kościele pw. Świętej Trójcy w Kwidzynie. Wstęp na koncerty jest wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół