• facebook
 • rss
 • Symbol wiary i miłości

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 01.05.2017 16:40

  Pomimo postępującej laicyzacji Matka Boska wciąż ma ogromne znaczenie dla naszego życia duchowego.

  W parafii św. Michała Archonioła w Postolinie w Postolinie odbyło się dziś uroczyste poświęcenie przydrożnej kapliczki z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Kaplicę poświęcił biskup elbląski ks. Jacek Jezierski.

  Uroczystość poświęcenia kapliczki wybudowanej w rocznicę 800-lecia postolińskiej parafii zbiega się również z setną rocznicą objawień Matki Boskiej w Fatimie. - Umieszczona w kapliczce figura Matki Boskiej Fatimskiej jest dowodem żywego kultu, zdynamizowanego po zamachu na papieża Jana Pawła II, który swoje ocalenie przypisał Matce Boskiej Fatimskiej - mówi ks. kan. Stanisław Gadzina, proboszcz parafii.

  Jak dodaje pomimo widocznej postępującej laicyzacji w naszym kraju Matka Boska ma ogromne znaczenie dla życia duchowego i potrzeby głębokiego przeżywania wiary chrześcijan na całym świecie jak i symbolem matczynej miłości - Z racji wielowiekowej tradycji takim symbolem naszej wiary i miłości do Matki Boskiej jest nowo wybudowana kapliczka w Postolinie - mówi kapłan.

  - Ta kapliczka jest też moim osobistym wotum wdzięczności - mówi Franciszek Litawa, fundator i projektant obiektu. - Matka Boża obdarzyła mnie w życiu tak wieloma łaskami, że choć w ten sposób mogę się jej odwdzięczyć.

  Pan Franciszek opowiada, że zanim usiadł do stołu, aby nakreślić projekt objechał okolicę. - Chciałem zobaczyć jak wyglądają inne kapliczki na naszym terenie. Niektóre z nich są bardzo wiekowe i są wyjątkowej urody. Starałem się, aby ta nasza kapliczka w Postolinie wkomponowała się w ten krajobraz. Myślę, że się to udało.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół