• facebook
 • rss
 • O pielgrzymce nie myślcie

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 26.07.2017 11:00

  Jeszcze jest czas, żeby się spakować i iść.

  Grupa Katedra Elbląg Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę - podobnie, jak w ubiegłych latach - otworzyła pielgrzymkowy sekretariat. Jest to miejsce, w którym zdecydowani mogą się zapisać, a niezdecydowani dopytać o szczegóły.

  Dyżury w sekretariacie pełnią siostry i bracia pielgrzymkowi. To ich zaangażowanie w grupę. Poza rozmowami z osobami odwiedzającymi ich dopinają sprawy grupy, dbają o szczegóły. Kiedy zobaczyli, że kamizelki porządkowych należy wyprać zdecydowali, że zabiorą je do domu i to zrobią. Do ich zadań należy również akcja „łowienia” ludzi na pielgrzymkę spośród swoich znajomych.

  - Zależy mi na tym, żeby wszystko było dobrze przygotowane - mówi dyżurujący Maciej. W tym roku na Jasną Górę pójdzie po raz 4.

  W Boże Ciało osoby z grupy spotkały się przy grillu. Wtedy to ustalili grafik dyżurów w sekretariacie. Był to czas, w którym omówili przygotowanie zaplecza dla grupy.

  - Grupa istnieje cały rok. Staramy się spotykać, jak rodzina. Nie chcemy, żeby to było tylko przy okazji świąt, ale i tak po prostu - tłumaczy ks. Jarosław Łukaszewski, przewodnik Katedry Elbląg.

  Sekretariat czynny jest do czwartku. Dziś dyżury trwają w godzinach 10 - 12 oraz 16 - 18. Natomiast w czwartek w godzina 10 - 12 i 16 - 19. Jest to także czas na przyniesienie bagaży.

  Sekretariat znajduje się w salce przy plebani parafii św. Mikołaja w Elblągu.

  Ksiądz przewodnik radzi, by nie myśleć o pielgrzymce. Po prostu spakować się, przynieść rzeczy i iść.

  Msza św. poprzedzająca wyjście grup z Elbląga zostanie odprawiona w piątek o godz. 7 w katedrze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół