• facebook
 • rss
 • Tu odkryli swoje powołanie

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 29.07.2017 11:30

  Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Aby On wzrastał we mnie”.

  Pielgrzymom XXV Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę towarzyszą słowa „Aby On wzrastał we mnie”.

  - Hasło nawiązuje do zawołania biskupiego bp. Andrzeja Śliwińskiego - „Trzeba, aby On wzrastał”. Sięgamy do początków diecezji - tłumaczy ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP. - To hasło także daje nam duże możliwości do zbudowania programu duszpasterskiego. Zostało ono demokratycznie wybrane przez księży przewodników i odpowiedzialnych za pielgrzymkę.

  Jednym z punktów pielgrzymkowego dnia jest poranna katecheza. W tym roku mowa w nich jest o świętych związanych z naszą diecezją oraz z miejscami, które mija pielgrzymka. Pątnicy usłyszą o m.in. św. Wojciechu, bł. Dorocie, św. Faustynie, św. Maksymilianie Kolbe, bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

  - Są to znaki, jakie chcieliśmy podkreślić w roku jubileuszu naszej pielgrzymki - zwraca uwagę ks. Piotr Molenda, ojciec duchowny EPP.

  Kapłani przygotowali także konferencje ogólnopielgrzymkowe. Tematy wybrali sami. Ks. Waldemar Maliszewski - podobnie, jak w latach ubiegłych - zaprosi na spotkanie z historią. Temat nawiązywać będzie do rocznicy Powstania Warszawskiego.

  Ks. Piotr Molenda powie konferencję: „Powołanie jako droga szczęśliwego życia”.

  - Konferencja o powołaniu jest co roku - przypomina ks. Piotr. - Wielu z nas - kapłanów - swoje odkryło właśnie na pielgrzymce. Jest to szczególny moment działania Pana Boga.

  W tym roku przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie i 140. rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Temat ten również pojawi się w trasie. Przygotował go ks. Piotr Radomski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół