• facebook
 • rss
 • O losach Przezmarka

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 23.09.2017 17:50

  - Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten kościół, od razu go polubiłem i wiedziałem, że będę chciał o nim napisać książkę - mówi ks. Wiesław Rodziewicz.

  - Ani ta, ani pewnie żadna inna moja książka nie powstałaby, gdyby nie ksiądz biskup Jacek Jezierski. Bo to on jeszcze w czasie naszych wspólnych studiów zachęcał mnie, mówiąc: "pisz" - mówił dziś ks. dr Wiesław Rodziewicz.

  Lata studenckie ks. Wiesław wspominał podczas promocji książki swojego autorstwa pt. "Przezmark i okolice na przestrzeni dziejów", która odbyła się dziś w kościele pw. Podwyższenia Krzyża, leżącym w tytułowej miejscowości.

  Jak wyjaśnia autor, książka ta nie ma charakteru naukowego i nie jest typową akademickim przedstawieniem historii regionu. - Chciałem, aby mógł ją przeczytać każdy. Są w niej więc opisy zabytków, ale również historie ludzi, którzy tworzyli, mieszkali i wciąż mieszkają w tym regionie - opowiadał.

  - Niektórzy mają talent do mówienia, jeszcze inni do pisania. A ksiądz Wiesław posiadł oba te talenty i bardzo się cieszymy, że używa ich, aby opowiadać o naszej miejscowości - chwalił autora ks. Lucjan Husak, proboszcz parafii Pomorska Wieś, do której należy Przezmark.

  Ksiądz Wiesław znany jest bardziej jako autor poezji, ale jego książki historyczne również są powszechnie cenione.

  - Dziś mam ze sobą nie tylko wiersze, ale również mój tom o Pasłęku, a już wkrótce dostępna będzie nowa książka, mocno patriotyczna, wydana w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości - przedstawiał swoje plany kapłan.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół