• facebook
 • rss
 • Kochamy Polskę z całych sił

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 19.10.2017 13:30

  Morążanie postanowili dziś wyśpiewać swój patriotyzm.

  "Jesteśmy Polką i Polakiem, fajną dziewczyną i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił, chcemy, byś kochał ją i ty" - te słowa z prostej dziecięcej piosenki mogą być głównym przesłaniem dzisiejszego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Morągu. Utwór, w którym słyszymy te wersy, w czasie tegorocznej, już 7. edycji przeglądu wykonywało kilka zespołów.

  - Kiedy dzieci śpiewają o Polsce, jestem zawsze wzruszony - mówi pan Piotr. Mężczyzna przyszedł na przegląd obejrzeć występ swojego syna. - Wstał dziś o 5.00 rano, tak bardzo był podekscytowany dzisiejszym wydarzeniem.

  - Przegląd piosenki patriotycznej pozwala na rozwój naszej tożsamości narodowej - wyjaśniała Beata Cetkowska, jedna z organizatorek imprezy. - Wpływa na to, że bardziej czujemy się Polakami, jesteśmy dumni, że mieszkamy na polskiej ziemi.

  Jak wyjaśniła, przez lata zmieniał się także repertuar wykonywanych na przeglądzie utworów. - W pierwszych edycjach naszego konkursu dominowały pieśni legionowe, które związane są bezpośrednio z jednym z najważniejszych wydarzeń z polskiej historii, jakim jest odzyskanie niepodległości - opowiadała. - W ostatnich latach repertuar ulega interesującej modyfikacji. Możemy np. usłyszeć utwory z filmów, takich jak np. "Miasto 44", czy ze znanego projektu Darka Malejonka "Panny Wyklęte".

  Na scenie Morąskiego Domu Kultury z utworami o tematyce patriotycznej wystąpili dziś zarówno najmłodsi artyści z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i dorośli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół